Olej z pšeničných klíčkov - 7 účinkov na zdravie

Obsah článku

  Olej z pšeničných klíčkov

  Olej z pšeničných klíčkov je cenený predovšetkým pre svoj vysoký obsah vitamínu E, ktorý patrí medzi najdôležitejšie antioxidanty v organizme. Zahrňte ho do svojho jedálnička a určite neoľutujete.

  Olej z pšeničných klíčkov pochádza z klíčkov pšeničného zrna, ktoré je bohaté na živiny. Znamená to, že väčšina použiteľných chemikálií a zlúčenín sa nachádza v tomto klíčku. Pretože olej tvorí približne 10-14% pšeničných klíčkov, čo je poľnohospodársky vedľajší produkt, používajú sa extrakčné procesy ako lisovanie a extrakcia rozpúšťadlom. Čím rafinovanejší olej z pšeničných klíčkov je, tým menej výživných látok obsahuje pre ľudské zdravie.

  Olej z pšeničných klíčkov vyniká vôňou obilných lánov a má veľmi všestranné použitie. Je ľahko stráviteľný, dobre vstrebateľný a nemenej chutný.

  Obsah vitamínov a minerálov v oleji z pšeničných klíčkov

  Olej z pšeničných klíčkov v 100 g obsahuje 884 kalórií, 100 g tukov, 19 g nasýtené, 15 g mononenasýtené a 62 g polynenasýtené tuky. Obsahuje omega 6 mastnú kyselinu linolovú a omega 3 mastnú kyselinu linolénovú. Ďalej obsahuje vitamín E a K.

  Olej z pšeničných klíčkov pomáha liečiť ekzém, udržuje zdravé srdce, bráni vzniku rakoviny, pomáha redukovať hmotnosť, udržuje zdravý mozog, pomáha zvyšovať energiu, udržuje zdravé vlasy.


  Pšeničný1

  Olej z pšeničných klíčkov - 7 účinkov na zdravie

  Olej z pšeničných klíčkov pomáha liečiť ekzém

  Aplikácia oleja z pšeničných klíčkov na zapálenú alebo podráždenú pokožku bola populárnou praxou už niekoľko generácií. Vzhľadom na vysokú hladinu vitamínu E v tomto oleji, je schopný vyživovať pokožku a stimulovať prietok krvi na urýchlenie hojenia, čo môže tiež eliminovať zápal a opuchy v postihnutých oblastiach. Vďaka tomu je olej účinným liekom na psoriázu, ekzém a rôzne iné bežné kožné stavy.

  Olej z pšeničných klíčkov udržuje zdravé srdce

  Omega 3 mastné kyseliny v oleji z pšeničných klíčkov znižujú hladinu cholesterolu a pomáhajú podporovať dobrú cirkuláciu. To spôsobuje zníženie krvného tlaku, čím znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, infarktov a mŕtvice. Zvýšený krvný obeh tiež zabezpečuje správny rast a hojenie v rôznych častiach tela. Je však dôležité si uvedomiť, že tento olej tiež obsahuje vysokú hladinu omega 6 mastných kyselín a môže prispievať k vyššiemu cholesterolu pri jeho konzumácii vo veľkých množstvách.

  Olej z pšeničných klíčkov bráni vzniku rakoviny

  Voľné radikály v našom tele pôsobia ako prostriedok pri transformácii buniek na rakovinové bunky a olej z pšeničných klíčkov je výborným zdrojom na elimináciu týchto voľných radikálov. Spolu s jeho antioxidačnými vlastnosťami a prítomnosťou vitamínu E pomáha pri prevencii rakoviny.

  Kukuričný3

  Olej z pšeničných klíčkov udržuje zdravý mozog

  Kombinácia antioxidantov v oleji z pšeničných klíčkov potvrdila, že je dobrým posilňovačom mozgu. Tým, že neutralizujú aktivitu voľných radikálov v nervových dráhach a zabraňujú ukladaniu beta-amyloidného plaku, môžu tieto antioxidanty zvýšiť pamäť a pozornosť a zároveň znížiť riziko neurodegeneratívnych ochorení.

  Olej z pšeničných klíčkov pomáha zvyšovať energiu

  Ak sa často cítite unavení alebo slabí, možno budete potrebovať viac prirodzenej energie. Omega 3 mastné kyseliny nachádzajúce sa v oleji z pšeničných klíčkov sa rýchlo premieňajú do využiteľnej energie svalov tela. Okrem toho, zvýšená cirkulácia spôsobená olejom z pšeničných klíčkov môže tiež pomôcť zvýšiť úroveň energie!

  Olej z pšeničných klíčkov pomáha redukovať hmotnosť

  Konzumácia oleja z pšeničných klíčkov prichádza s metabolickým posilnením, ktoré podporuje pasívnejšie spaľovanie tukov, čo je dôležité pre ľudí, ktorí sa snažia schudnúť. Omega 3 mastné kyseliny sú bohatým zdrojom energie pre telo, ktoré nie je uložené ako tuk, takže pomáha zmenšiť vaše brucho a zvýšiť účinnosť spaľovania kalórií. Samozrejme keď sa používa s mierou.

  Olej z pšeničných klíčkov udržuje zdravé vlasy

  Olej z pšeničných klíčkov je bohatým zdrojom omega 6 mastných kyselín, hlavne kyseliny linolovej, o ktorej je známe, že vyživuje vlasy. Keď sa masíruje do vlasovej pokožky (v zriedenej forme) alebo vmieša do šampónu a kondicionéra (pomer 10:1 je správne riedenie), tento olej pomáha pri vzhľade a sile vašich vlasov a dokonca zabraňuje predčasnému vypadávaniu vlasov a lupinám.

  Avokádový2

  Ako olej z pšeničných klíčkov nakupovať?

  Olej z pšeničných klíčkov si kupujte nerafinovaný za studena lisovaný vo fľaši z tmavého skla.

  Ako olej z pšeničných klíčkov skladovať?

  Olej z pšeničných klíčkov skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 22 stupňov. Po otvorení ho skladujte v chladničke a spotrebujte do troch mesiacov.

  Ako olej z pšeničných klíčkov spotrebovať?

  Olej z pšeničných klíčkov sa využíva v studenej kuchyni. Môžete si ho dať do jogurtu, tvarohu, smoothie, cestovín, dresingu, na šalát, polievku i zmrzlinu, alebo pridať do už uvarených a vychladených pokrmov.

  https://www.organicfacts.net/h...

  https://listsurge.com/top-20-b...