Avokádový olej - 7 účinkov na zdravie

Obsah článku

  Avokádový olej

  Avokádový olej má schopnosť preniknúť hlboko do pokožky a poskytnúť veľa potrebných omega 3 kyselín a vitamínu E na podporu hojenia. Je ideálny na liečbu rôznych stavov ako je psoriáza, ekzém, lupiny, starecké škvrny a dokonca jazvy.

  Avokádový olej je jedným z mála jedlých olejov, ktoré nie sú získané zo semien, ale sa lisuje z mäsitej dužiny avokáda. Extra panenský avokádový olej má charakteristickú príchuť a má vysoký varný bod (≥250 °C), čo z neho robí dobrý olej na vyprážanie. Za studena lisovaný avokádový olej má smaragdovo zelenú farbu, ktorá sa pripisuje vysokým hladinám chlorofylov a karotenoidov extrahovaných do oleja.

  Obsah vitamínov a minerálov v avokádovom oleji

  Avokádový olej v 100 g obsahuje 884 kalórií, 100 g tukov, 12 g nasýtené, 13 g polynenasýtené a 71 g mononenasýtené tuky. Ďalej obsahuje vitamín E, betasitosterol, karotenoidy, lecitín, sodík, omega 3, omega 6 a omega 9 mastné kyseliny.

  Avokádový olej znižuje krvný tlak, udržuje zdravé srdce, má výbornú absorpčnú schopnosť, pôsobí protinádorovo, detoxikuje organizmus, udržiava zdravé vlasy i pokožku.


  Avokádový1

  Avokádový olej - 7 účinkov na zdravie

  Avokádový olej znižuje krvný tlak

  Vďaka obsahu draslíka a vitamínu E je avokádový olej výborným prostriedkom na zlepšenie zdravia ciev tým, že odstraňuj voľné radikály v krvnom obehu. Podporuje tiež hormonálnu rovnováhu v obličkách, ktoré sú vo veľkej miere zodpovedné za udržanie zdravého krvného tlaku.

  Avokádový olej udržuje zdravé srdce

  Avokádový olej má protizápalové vlastnosti, ktorými znižuje riziko hromadenia usadenín z cholesterolu a tuku v artériách a znižuje riziko srdcových ochorení. Vzhľadom k tomu, že sa oveľa ľahšie vstrebáva do tela, je to skvelá náhrada za potravinové doplnky.

  S vysokým obsahom mononenasýtených tukov je schopný znížiť hladiny „zlého“ cholesterolu.

  Avokádový olej má výbornú absorpčnú schopnosť

  Mononenasýtené tuky obsiahnuté v avokádovom oleji majú schopnosť podporovať absorpciu živín v tele. Mnohé z kľúčových vitamínov a minerálov, ktoré telo využíva na fungovanie, sú rozpustné v tukoch. Avokádový olej môže zvýšiť hladinu alfa a beta karoténov a luteínu, o ktorých je známe, že prospievajú vášmu imunitnému systému a podporujú zdravie očí.

  Avokádový olej pôsobí protinádovo

  Špecifická kyselina olejová v avokádovom oleji je všeobecne známa ako látka pôsobiaca proti rakovine. Spolu s antioxidantom nazývaným glutatión zastavuje karcinogény spôsobujúce rakovinu. Bráni tak rastu rakovinových buniek, najmä tých, ktoré spôsobujú rakovinu hrubého čreva a prsníka.

  Avokádový2

  Avokádový olej udržuje zdravé vlasy

  Avokádový olej, ako zdroj lecitínu, premasťuje a chráni vlasy, pokožku a folikuly a zároveň podporuje nový rast vlasov. Bežnou metódou aplikácie je zmiešať avokádový olej s éterickými olejmi a aplikovať priamo na vlasy a pokožku hlavy ihneď po umytí vlasov.

  Avokádový olej detoxikuje organizmus

  Avokádový olej obsahuje chlorofyl, ktorý má schopnosť eliminovať z organizmu niekoľko škodlivých látok - ťažké kovy, ako je ortuť alebo olovo, ktoré sa nachádzajú na mnohých miestach v tele. Začlenenie avokádového oleja do stravy je účinným nástrojom na detoxikáciu obličiek, pečene, mozgu a ďalších životne dôležitých orgánov.

  Avokádový olej udržuje zdravú pokožku

  Ďalšou oblasťou, kde je avokádový olej veľmi užitočný, je oprava poškodenej pokožky. Na rozdiel od mnohých olejov a zvlhčovačov, avokádový olej má schopnosť preniknúť hlboko do pokožky a poskytnúť veľa potrebných omega 3 kyselín a vitamínu E na podporu hojenia. To z neho robí skvelú voľbu pre prirodzenú liečbu rôznych stavov vrátane psoriázy, ekzémov, lupín, stareckých škvŕn a dokonca jaziev. Je najúčinnejšie, keď sa aplikuje priamo na pokožku, buď samostatne alebo v zmesi s éterickými olejmi, hneď po sprchovaní.

  Avokádový3

  Ryba restovaná na avokádovom oleji

  Ako avokádový olej nakupovať?

  Avokádový olej si môžete kúpiť v rôznych veľkostiach a rôznych cenových kategóriách. Vyberajte si olej, ktorý je lisovaný za studena v sklenenej, nie plastovej fľaši.

  Ako avokádový olej skladovať?

  Avokádový olej skladujte v suchu a tme pri teplote do 25 stupňov.

  Ako avokádový olej spotrebovať?

  Avokádový olej sa hodí na studenú i teplú kuchyňu. Môžete ho pridávať do šalátu či cestovín, ale môžete na ňom i smažiť i restovať, môžete ho použiť namiesto masla na chlieb alebo do zemiakovej kaše, do polievok, na mäso i ryby.

  čítaj tiež

  Avokádo - 10 účinkov na zdravie

  Avokádo - 10 účinkov na zdravie

  Avokádo je zdravé a chutné tropické kôstkové ovocie s vysokým obsahom kvalitných mastných kyselín a malo by byť súčasťou nášho bežného jedálneho lístka.

  https://www.conserve-energy-fu...