Miracle fruit - účinky na zdravie

Obsah článku

  Miracle fruit

  Miracle fruit, alebo zázračné ovocie (synsepalum dulcificum) je vždyzelený ker pochádzajúci zo západnej Afriky a tvrdí sa, že ho Afričania konzumovali stovky rokov pred jeho zavedením do západného sveta.

  Toto ovocie objavil v roku 1725 francúzsky kartograf Chevalier des Marchais, ktorého poveril kráľ Ľudovít XV, aby cestoval a dokumentoval západné pobrežie Afriky. Počas jednej zo svojich exkurzií si všimol, že Afričania jedli bobule pred každým kyslím jedlom, a toto zistenie odovzdal svojim krajanom.

  Miracle1

  Miracle fruit - nutričné hodnoty

  Miracle fruit obsahuje v každej bobuľke iba 1 kalóriu, miraculin, vitamín A, CE a K, polyfenoly a flavonoidy, a v 100 g obsahuje aminokyseliny - treonín 29,55%, izoleucín 49,04%, leucín 63,58% ODD, lyzín 47,85%, valín 24,62%, histidín 50,32%.

  Miracle fruit - 5 účinkov na zdravie

  Vitamín C v miracle fruit stimuluje tvorbu bielych krviniek, čo je prvá obrana tela proti infekciám a patogénom.

  Vitamín A podporuje zdravie zraku, podporuje zdravý imunitný systém, zdravie kostí a reprodukčný systém.

  Vitamín E podporuje videnie, rozmnožovanie a zdravie krvi, mozgu a pokožky a zároveň má antioxidačné vlastnosti.

  Vitamín K podporuje zrážanie krvi a zdravie kostí.

  Miracle znižuje inzulínovú rezistenciu

  Jedným z najdôležitejších zdravotných atribútov zázračných bobúľ je ich schopnosť znižovať inzulínovú rezistenciu u diabetických pacientov. Nedávny výskum na Taiwane ukázal, že polyfenoly nachádzajúce sa v zázračnom ovocí majú schopnosť zlepšiť citlivosť na inzulín u diabetikov a znížiť hladinu glukózy v plazme.

  Miracle maskuje kovovú chuť

  Antagonistické lieky a ožarovanie môžu ovplyvniť receptory jazyka, vďaka čomu môže jedinec ľahko stratiť chuť. Pacienti s rakovinou, ktorí prechádzajú ožarovaním, pociťujú kovovú chuť, a to je dôvod ich degenerácie zdravia kvôli ich neschopnosti ochutnať jedlo. Lekári prijali zázračné ovocie, aby zlepšili kvalitu života pacientov s chemoterapiou, čo im umožní získať výživu, ktorú potrebujú na zotavenie.

  Miracle2

  Miracle pomáha redukovať hmotnosť

  Zázračné plody majú 1 kalóriu, 0% tuku, a preto sú vynikajúcou pomocou pri chudnutí. Keď dostanete chuť na sladké uprednostnite radšej miracle fruit pred dezertmi z cukru.

  Miracle má antioxidačné vlastnosti

  Miracle fruit má dobré antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú zabíjať voľné radikály v tele. V jednej štúdii vedci identifikovali 12 fenolov spolu s ďalšími antioxidantmi. Väčšina výhod pochádza z dužiny, o ktorej sa zistilo, že tiež inhibuje oxidáciu mastných kyselín v rybom oleji.

  Miracle fruit - použitie

  Zázračné ovocie Ghania po stáročia používajú na zmenu chuti svojho jedla. Toto ovocie má schopnosť zmeniť horkú chuť stravy na sladkú. Miraculin, proteín obsiahnutý v bobuľovine, sa viaže na receptory chuťových pohárikov, keď hladina pH klesne v prítomnosti kyslých potravín. Miraculin potom pracuje na aktivácii sladkých receptorov a súčasne blokuje tie, ktoré majú kyslú chuť.

  healthbenefitstimes.com, mirabust.com, foodfacts.mercola.com