Kešu jablko - 4 účinky na zdravie

Obsah článku

  Kešu jablko

  Kešu jablko je oválne alebo hruškovité ovocie, hypokarpium, ktoré sa vyvíja z stopky a z kešu kvetu. Toto ovocie je známejšie v Strednej Amerike ako maran, dozrieva do žltej a/alebo červenej farby a je dlhé asi 5 - 11 cm.

  Jablko je jedlé a má silnú „sladkú“ vôňu a sladkú chuť. Dužina jablka kešu je veľmi šťavnatá, ale šupka je krehká, takže je nevhodné na prepravu.

  V Latinskej Amerike sa ovocný nápoj pripravuje z dužiny kešu jabĺk, ktorá má veľmi osviežujúcu chuť a tropickú príchuť, ktorú možno prirovnať mangu, surovému zelenému koreniu a len trochu citrusovým plodom podobných grapefruitu. Plodom kešu stromu je kôstkovica v tvare obličky alebo boxerskej rukavice, ktorá rastie na konci kešu jablka.

  Kešu jablko

  Kešu jablko

  Kešu jablko - nutričné hodnoty

  Kešu jablko v 100 g obsahuje 553 kalórií, 44 g tukov, 30 g sacharidov ( z toho 6 g cukor), 18 g bielkovín a 3,3 g vlákniny, karotén, vitamín B6-pyridoxín a vitamín C, z minerálnych látok obsahuje vápnik, draslíkhorčík, železo, meďfosfor, zinok.

  Kešu jablko - 4 účinky na zdravie

  Kešu jablko posilňuje imunitný systém

  Kešu jablko ako prírodný vitamínový balíček pomáha telu v boji proti antibakteriálnym chorobám posilňovaním sily imunitného systému. Konzumácia kešu pomáha posilniť váš imunitný systém kvôli prítomnosti zinku a antioxidantov.

  Antioxidant pomáha v boji proti nestabilizovaným iónom v tele a zabraňuje im v poškodení buniek tela a buniek imunitného systému. Zinok pomáha zvyšovať pevnosť nášho systému proti mikrobiálnym infekciám. Preto pravidelný príjem kešu pomáha predchádzať chorobe a tiež zaisťuje rýchle hojenie vďaka silnejšiemu imunitnému systému.

  Kešu jablko pomáha brániť vzniku rakoviny

  Kešu jablká obsahujú zlúčeniny známe ako proantokyaníny, triedou flavonolov, ktoré potláčajú replikáciu rakovinových buniek. Navyše, kešu sú bohaté na meď, minerál, ktorý znižuje náchylnosť buniek k mutáciám a predstavuje osobitný prísľub pri liečbe a prevencii rakoviny hrubého čreva.

  Kešu jablko brani vzniku anémie

  Kešu jablko brani vzniku anémie

  Kešu jablko brani vzniku anémie

  Kešu jablká sú dobrým zdrojom železa v potrave, ktoré je nevyhnutné pre prenos kyslíka do tela a tiež pomáha pri posilňovaní imunitného systému a fungovaní enzýmov. Nedostatok železa môže viesť k mnohým zdravotným problémom, ako je anémia, zvýšená dostupnosť infekcie, únava a zvýšené riziko ochorenia. Konzumácia kešu pomáha pri predchádzaní zdravotným problémom v dôsledku prítomnosti železa v ňom.

  Kešu jablko udržuje zdravú pokožku

  Aj keď je známe, že vitamín C zvyšuje syntézu kolagénu v tele, meď je minerál, ktorý sa podieľa na udržiavaní kolagénu a elastínu. To je dôležité, pretože nedostatok tohto minerálu môže viesť k predčasnému ochabnutiu pokožky. Uistite sa, že konzumujete potraviny s vysokým obsahom vitamínu C spolu s kešu ovocím pre mlado vyzerajúcu pokožku.

  Kešu jablko - spôsob použitia

  Pomocou noža odrežte dužinu obklopujúcu škrupinu kešu orechov. Buďte opatrní, aby ste zaistili, že orech zostane v šupke, a odložte ho nabok. Tým sa zabráni požitiu toxickej živice škrupiny, ktorá pri kontakte s pokožkou môže spôsobiť pľuzgiere a popáleniny.

  Pochutnajte si na ovocí tak, že do neho zahryznete ako do jablka alebo si ho nakrájajte na plátky. Ovocie nevyžaduje šúpanie a nemá jadro, ktoré by bolo potrebné odstrániť.

  Poznámka: Nepokúšajte sa jesť surový orech, pretože sa musí podrobiť rozsiahlym procesom, aby sa stal netoxickým.

  fruitsinfo.com, herzindagi.com